Az könnyen beszél, akinek be sem kell menni taposni:
http://birding.hu/megfigyeles/adatlap/758014
Magyarország védett lepkéi I.-II.
Sziasztok,
Megjelent Szabóky Csaba: Magyarország védett lepkéi I.-II. című könyve.
Főbb információk a műről és megszerzéséről az alábbi linken:
https://lepkeszet.hu/kiadvanyaink/
Üdvözlettel: Ádám
Válasz Somogyi Balázs üzenetére (#150452, 2019-05-07 22:29:13):
Igen, ez a környék ilyen! Talán több vas megyei madarász nevében is mondhatom, hogy alig várjuk legyen már főoldalas, vagy akár piros betűs faj Gyanógeregyéről, Chernelházadamonyáról, vagy éppen Pornóapátiból!:D
Szia!
A birding.hu értelmezésében a „juv = fiatal (a fiókakori tollazatot már átcserélt, de az adott évben kelt egyed)” Szerintem ezt sokan megértik, és stimmel egy 1y madárra.
A kerti sármányt összbenyomás alapján (kevés zöldes árnyalat a fejen, erősen csíkozott mell), valamint a fehéres szegésű karfedők miatt gondolom ideinek. A meglehetősen hegyes faroktollak is inkább e felé billentik a határozást. Nincs nagy tapasztalatom őszi kerti sármányok korhatározásával kapcsolatban, de akinek van és a fotók alapján biztosan tud nyilatkozni, szívesen fogadom a meglátásait!
Üdv.:
Ádám
ui.: a fajról készült fotó miért került a szórványos galériába? A vándorfüzikéhez és a pásztorgémhez képest pl. jóval ritkább.
Sziasztok!
Úgy látom nem volt még téma itt, így érdeklődöm máshol mi a helyzet? Itt Vasban az, hogy konkrétan sosem láttam ennyire kevés visszaérkező fecskét, mint most tavasszal. Ma, egy vas megyei körözésen, kb. harminc települést érintve mindössze 6 füsti- és 1 molnárfecskét sikerült megfigyelni. Hozzáteszem nem célzott fecskefelmérésről volt szó, na de hát akkor is…ez a jó néhány nap kedvezőtlen idő sem jött jól szerencsétleneknek.